ΤΟΥΟΤΑ HILUX 4x4

Περιγράψτε το αυτοκίνητο σας, καθώς και τις βελτιώσεις που έχετε κάνει.

Re: ΤΟΥΟΤΑ HILUX 4x4

Δημοσίευσηαπό BOGGER » Δευτ Ιαν 25, 2010 2:18 pm

τελικα το αποτελεσμα ολης της διαδιακσιας ηταν καλο το αμαξι με εχει ευχαριστησει υπερβοληκα το χρησημοποιω στους αγωνες αλλα και σε εκδρομες...
εβαλα καθησματα roll cage υδραβληκα χειροφρενα τιμονια κομπρεσερ αερος εξωτερικες αντλιες βενζινης σνορκελ και διαφορα αλλα καλουδια!!
ο εργατης ειναι milemarker V10 πολυ καλος μεχρι τωρα!!
τελεφταια βελτιωση ειναι τα πισω φρενα σε δισκους να φηγουν τα πανβαρα ταμπουρα και αλλαγη κορωνας πινιου απο 5.13 σε 5.38!!!
Εικόνα

και με το που βγει και το προγραμμα των αγωνων και δω ποτε εχει κενο θα το βαλω και για βαψηματακι!!!
κοντεμα της καροτσας κατα 25 ποντους αφαιρεση της πισω πορτας λογο υπερβολικου βαρους του συνολου παντα εχω καταφερει και ειμαι 2,5 τονους με φουλ φωρτιο παντα!!!οποτε και μια βιδα να μην χρειαζεται περνει δρομο...
κοψημο στα φτερα οσο περνουν!!!!

σε οτι δηποτε3 μπορουσα να αγκιξω η να αγορασω ειναι οτι πιο ενισχημενο υπαρχει οπως ακραξωνια και πλυμνες τα ακραξωνια του dana60 ειναι 30spline εγιναν λοιπον 35αρια chrome moly!!!
οι κεντρικοι αξωνες φτιαχτηκαν πιο ενησχημενοι με σταβρους 27ριδες και 8βιδα ακρα..
εγιναν βασεις στο Atlas και στο σασμαν!!!
ψυγειο επιλεχθηκε απο αδερφο τουοτα πετρελαιο που φοραει αρκετα πιο μεγαλο με 2 ηλεκτρηκα βεντιλατερ μεσα και εξω...και γενικα προσπαθησα να κανω κατι που να μπορω να το σκιζω και να μην με προδιδει βεβαια αυτο δεν μπορει κανενας να το πετυχει ακριβως αλλα ενταξι τετιες μετατροπες εχουν και τα αδυνατα τους!!
γενικα μια τετια μετατροπη θελει πολυ χρονο πολυ ψαξημο και φισικα οχι πολλους περιορισμους στα ευρω γιατι οτι πληρωνεις φθηντα θα το πληρωσεις ξανα σε καπια φαση!!!
ολα καλα το μονο προβλημα ειναι οτι ο 5,2 πειναει συνεχεια ρε παιδι μου τι ειναι αυτο το πραμα!!!
BOGGER

Δημοσίευσηαπό pajerinho » Δευτ Ιαν 25, 2010 2:32 pm

BOGGER έγραψε:ολα καλα το μονο προβλημα ειναι οτι ο 5,2 πειναει συνεχεια ρε παιδι μου τι ειναι αυτο το πραμα!!!

Τί του δίνεις, ρακί? :D :D :D :D :D :D :D
Where the streets have no name....
Άβαταρ μέλους
pajerinho

Δημοσίευσηαπό ΛΟΥΚΑΣ » Τρί Ιαν 26, 2010 7:50 pm

pajerinho έγραψε:
BOGGER έγραψε:ολα καλα το μονο προβλημα ειναι οτι ο 5,2 πειναει συνεχεια ρε παιδι μου τι ειναι αυτο το πραμα!!!

Δεν νομίζω να καίει ρακί γιατί μετα θα αρχίσει τις μπαλωθιές... :mrgreen:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΛΟΥΚΑΣ

Δημοσίευσηαπό Φωτης ranger » Τρί Ιαν 26, 2010 8:35 pm

ΛΟΥΚΑΣ έγραψε:
pajerinho έγραψε:

Δεν νομίζω να καίει ρακί γιατί μετα θα αρχίσει τις μπαλωθιές... :mrgreen:

ρε βαλτου να πιει!!!!!!!!!!!!!να γινει κουδουνι!!!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: με τα θα πηγαινει πιο καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
περιβαλοντικη αγωνιστικη λεσχη αμαλιαδας.Π.Α.ΛΕ.Α

................KAGOURAS 4X4 CLUB..................
Άβαταρ μέλους
Φωτης ranger

Προηγούμενη

Επιστροφή στο ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΑΣ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Google [Bot] και 1 επισκέπτης